Megszereztük első győzelmünket hazai pályán

Végig kontrolláltuk a meccset, legyőztük az Oroszlányt.

Az Oroszlány ellen folytattuk a bajnokságot hazai pályán. Davis és Heath szerezte meg első pontjainkat, majd 4–0 után Dickerson faulttal együtt szerzett kosarat. Nem sokkal később újra néggyel vezettünk, miközben remek védekezéseket mutattunk be, így Cseh triplája után 14–5 állt az eredményjelzőn, amikor időt kértek a vendégek. Heath hamar átlépte a tíz pontot, tartottuk az előnyünket, amely nyolcpontos volt tíz perc játék után. A második negyedben ugyan Zsíros hármasa jelentette az első kosarunkat, visont Burton kettesét követően kezdett felzárkózni az OSE, 25–21-nél már mi kértünk időt. Később ki is egyenlítettek a vendégek, 29–29-nél aonban Anda küzdött nagyot a lepattanókért, majd Balogh és Cseh kulcspillantban volt eredményes. Nem engedtük, hogy az OSE átvegye a vezetést, sőt, a nagyszünetre hét ponttal álltunk jobban, 42–35.

A harmadik negyedben is kapaszkodott az Oroszlány, de az egylabdás különbségeknél mindig volt valaki, aki hozzá tudott tenni: a negyed második felében ez Kobe Langley volt, irányítónk egymás után szerezte a közelieket, így 46–45-ről sikerült ismét ellépni hét ponttal, miután Zsíros találta meg Herndont a palánk alatt, 56–49-nél jött az OSE időkérése. A negyedet Illés büntetői zárták, 56–51.

Az utolsó tíz percben azonban a meccs során először átléptük azt a bűvös tízpontos különbséget, Zsíros hármasával kerültünk kétszámjegyű előnybe, és ugyan benézett az Oroszlány tíz alá, de Kobe Langley távolról is pontos volt. 11 pontról már nem engedtük igazán közel az Oroszlányt, és végül ilyen arányban, 80–69-re nyertünk, megszerezve ezzel első hazai sikerünket – Kobe Langley 21 pontja mellett 10 gólpasszt osztott ki, irányítónk így dupla-duplával zárta a meccset.

Folytatás jövő pénteken a Sopron otthonában.

SZTE-Szedeák–MVM-OSE Lions 80–69 (20–12, 22–23, 14–16, 24–18)
NB I./A csoport, 5. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: dr. Mészáros, Söjtöry, Lengyel.
SZTE-Szedeák: LANGLEY 21/6, Cseh 7/3, HEATH 21/6, Davis 2, Herndon 8. Csere: Balogh 8, Cohill, Zsíros 9/9, Anda 4, Polányi, Laluska. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Oroszlány: Ruják 5/3, BURTON 24/3, Carter 8/3, Kenic 12/3, DICKERSON 12. Csere: Takács, Csuti, Illés 2, Szabadfi 6/6. Vezetőedző: Váradi Kornél.

Simándi Árpád: – Gratulálok a srácoknak, maradéktalanul megvalósítottuk azt, amit a meccs előtt megbeszéltünk! Ez volt a legfontosabb, hogy védekezésben zárjunk össze, legyünk agresszívak, fizikálisak hátul és elöl is. Meccsről-meccsre fejlődünk, ha ilyen védekezés mellé egy picivel jobb támadójátékot tudunk rakni, márpedig biztos, hogy tudunk, akkor hazai pályán majdnem mindenki ellen lesz keresnivalónk. Amikor holtponton voltunk, a közönség elképesztő energiát adott, köszönjük nekik azt a pluszt és az atmoszférát, amit ma is teremtettek!

Balogh Szilárd: – Köszönöm a szurkolók támogatását, nagyon sokat segítettek nekünk ma is! A védekezés volt a kulcs, hetven pont alatt tartottuk az ellenfelünket. Igyekeztünk semlegesíteni az Oroszlányt, a támadójátékunk a második félidőben kicsit lassabb volt, de kontrolláltuk a meccset, és úgy érzem, megérdemelten győztünk.

Váradi Kornél: – Gratulálok a Szegednek a győzelemhez, végig kontrollálták a mérkőzést! Az ő ritmusukban, stílusukban zajlott az egész találkozó, ánk erőltették az általuk képviselt stílust. Nem volt jó ritmusa a támadásainknak, védekezésben pedig puhák voltunk. Nyolc asszisztunk volt, ez nem megfelelő, a festékből pedig közel ötven pontot kaptunk, az elmúlt két meccsen ez nem volt jellemző ránk, ezen sürgősen változtatnunk kell. A védekezésben mindenkinek megvan az egyéni felelőssége, amit meg kell tennie a csapatért. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy elkísértek minket, köszönöm, hogy hittek bennünk, jobban hittek bennünk, mint mi egymásban.

Jamarius Burton: – Egy küzdelmes meccs volt. A Szeged a mérkőzés nagyrészében kontrollálta a meccs ritmusát, ezen nem tudtunk változtatni. Nem tudtuk őket megállítani, így megérdemelt a győzelmük.

(Fotó: Kamenik Balázs)